Darklings, Karanlığın Seni Ele Geçirmesine İzin Verme

5a39b1400393e81e8f0f14b432ec895a

Merhaba arkadaşlar, bu ay çok özel bir oyun ile karşınızdayım. Bu oyunu özel yapan şey, arkadaşlarımız tarafında geliştirilmiş olması ve gerçekten farkılılık yaratacak bir oyun olması. Elbette arkadaşlarımız tarafından geliştirdirildiği için iltimas göstermeyeceğiz.

Darklings günümüzde, mobil sektöründe çok populer olan o sonu olmayan, bitmek bilmeyen oyunlardan biri. Ama kendi özgü, hiç biryerde görmediğiniz oyun mekaniği ve grafikleri ile size çok farklı bir dünya sunmakta. Bu yenilikçi mekanik sizi kısa sürede ele geçirecek. Birazdan detayları vereceğim.

Lum

Öncelikle Darklings’in hikayesinden başlayalım. Darklings’in asılarlardır bütün oyunlarda, filmlerde, kitaplarda gördüğünüz, bildiğimiz bir konunun farklı bir tarzda anlatımı bulunmakta. İyinin kötü ile savaşı, gündüzün gece ile savaşı, ışığın karanlık ile savaşı. Oyunda Lum adındaki ana karaterimiz, iyinin ışığın simgesi olarak görülmekte. Kendisi ışığı çalan, evreni karanlığa mahkum etmeye çalışan Darklings’leri bir bir avlayıp, evreni kurmakmak istiyor. Biz de bu görevinde ona yardımcı olmaya çalışıyoruz.

5

Şimdi gelelim o yenilikçi, farklı oyun mekaniğine. Darklings ekibi oyun mekaniğini hazırlarken, mobil oyun sektörünün, akıllı telefonların bütün nimetlerini kullanarak hazırlamış. Oyunun başında ormanın ortasında Lum ile baş başayız. Bir süre sonra etraftan yaratıklar gelmeye başlıyor. Oyunda sağa sola gitmek için bir kontrol yok. Sadece bize doğru gelen yaratıkların kafalarının üstünde görünen şekli çizmeye çalışıyoruz. Başarılı olduğumuz anda o yaratığın içine girip onu patlayıyoruz. Bu sırada etrafa saçılan yıldızları topluyoruz. Bu işlem aynı zamanda bize ekstra zamanda sunuyor. Belirsi sayıda düşman dalgası yendikten sonra, birbirinden farklı mekaniğe sahip boss dövüşlerine geliyoruz. Bunlardan da sağ kurtulup yolumuza aynı şekilde devam ediyoruz.

6

Bu tarz bir oynanış bana zamanında ilk PC ye çıkan Harry Potter oynunu hatırlattı. Onda da ekrana bazı şekiller çizerek büyü atabiliyorduk ama PC ortamında biraz acı verici olmuştu bu mekanik ama sonradan Wii yardımıyla daha eğlenceli olabildi.

Darklings’de oyun içinde topladığınız yıldızlar ile farklı farklı geliştirmeler alabilirsiniz, daha fazla yıldız düşmesi ve daha fazla zaman gibi. Geliştirmeler haricinde birbirinden faklı kiyafetler ile Lum’u değiştirebilirsiniz.

3

İlk arkadaşlar oyunun testini yapmak için bize getirdiklerinde oyunu gördüğüm an, grafiklerine hasta olmuştum. Gerçekten oyunun içeriğine ve hikayesine bu kadar uyabilirlermiş. Daha sonra mekaniği görünce iyice gözüme girdi. İki gün önce oyun ilk piyasaya çıktığında merakla takip ettik olacakları. Şuan gerçekten güzel bir başarı yakalamak üzereler ve bunu hak etmişler. Siz de bu başarıya ortak olup, destekleyebilirsizin.

2

Ayrıca oyun etresan bir şekilde kendiliğinden multiplayer olmuş. Oyundaki multi-touch özelliği sağolsun 3 kişi bile tek tablette eğlenceli vakit geçirebiliyorsunuz. Benim için şu noktada olan e önemli şey, yapımcıların sürekli oyunu güncellemeleri, eğer yeni içerikler, yeni kostümler, farklı farklı achievementlar ile oyunu sürekli tutabilirler. Aldığım bilgilerde bu yönde olacağı konusunda.

7

Benim gözümdeki tek eksik şuan sadece iOS ortamı için olması ama bunuda yakında aşacakları ve diğer platformlarada çıkacaklarını biliyorum. Android ve Windows kullanıcılarını da bu oyundan mahrum etmezle umarım. İyi oyunlar

https://itunes.apple.com/us/app/darklings/id742489894

8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *